Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 53
Вчора 10026
За цей тиждень 48662
За минулий тиждень 145034
За цей місяць 396190
За минулий місяць 390336
За весь час 6046532
Прем’єр-міністр закликав регіони надавати пропозиції про розгортання мобільних госпіталів та розширення ліжкового фонду
Обережно: СOVID - 19! Частина І
Оголошення про проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету
27 Серпня 2020

З 1 серпня в Україні на ринку газу відбулися зміни. Кабмін скасував дію положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на постачальників газу. Відтак, держава більше не впливає на формування ціни на блакитне паливо для населення. Тепер кожен постачальник самостійно встановлює її щомісяця залежно від ринкових факторів та ресурсу, який сформував для своїх клієнтів.

«Ціна на газ для побутових споживачів не буде фіксована. Як і раніше, вона змінюватиметься відповідно до тенденцій цін європейських хабів. Впливатиме на ціноутворення і сезонний фактор. У серпні-вересні ціни збільшуватимуться, а після завершення опалювального сезону — знижуватимуться»,- зауважує директор ТОВ «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

Нагадаємо, у червні 2020 року ціна блакитного палива для клієнтів ТОВ «Вінницягаз Збут» досягла історичного мінімуму, впавши до 2,784 грн за кубометр. У серпні ж, з наближенням опалювального сезону, газ подорожчав до 4,499 грн за кубічний метр. 

«Після відміни ПСО дуже важливо забезпечити рівний доступ усіх постачальників на ринкових умовах до ресурсу «Укргазвидобування». Тільки тоді можна говорити про прозору конкуренцію на вітчизняному ринку газу»,- наголошує директор ТОВ «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

Оголошені ціни на серпень показали, що 98% постачальників газу встановили ціну 4,4-4,5 гривні за кубометр. І це є обґрунтована ринкова ціна. Торгова націнка ТОВ «Вінницягаз Збут» у серпневій платіжці становить 12 копійок (з ПДВ) за 1 кубометр.  

Націнка постачальника необхідна для підтримки онлайн сервісів, друку та доставки квитанцій, оплати банківських комісій та виплат заробітної плати.

За словами Василя Сопільника, наразі на  вітчизняному енергетичному ринку налічується понад 700 ліцензованих постачальників блакитного палива. Проте лише 2% з них мають досвід роботи з населенням, а розвинену мережу центрів обслуговування клієнтів і необхідні для комфорту онлайн сервіси —одиниці.

Після скасування ПСО «Вінницяга Збут» продовжує безперебійну подачу блакитного палива всім категоріям споживачів. А це понад 453 тис. домогосподарств, а також майже 2,5 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги постачання становлять близько 400 млн кубометрів природного газу на рік. За 5 років діяльності компанія зарекомендувала себе як надійний постачальник блакитного палива в регіоні.