Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 4833
Вчора 14120
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 95114
За цей місяць 333518
За минулий місяць 266713
За весь час 5588934
Президент України перебуває з офіційним візитом у Словаччині
Правила розумного карантину. Чистота інформації
28 Липня 2020

Сьогодні, 28 липня, в рамках робочої поїздки до Барського району, голова ОДА Сергій Борзов ознайомився з роботою ПрАТ «Барський машинобудівний завод» та міського полігону твердих побутових відходів. Оглянув Сергій Борзов і хід будівництва сміттєсортувального комплексу Барської ОТГ.

Варто зазначити, що ПрАТ “Барський машзавод” випускає близько 100 найменувань продукції. Це обладнання для консервної, кондитерської, хлібопекарної, лікеро-горілчаної, пивобезалкогольної промисловостей, побутові газові та електричні котли, котли на твердому паливі та апарати для лазень і саун на твердому паливі, обладнання для станцій сортування твердих побутових відходів, оцинкованих євроконтейнерів для роздільного збору ТПВ тощо.

Виробничі потужності заводу дозволяють випускати 400 шт. сміттєвих контейнерів щомісяця.

В зв’язку із пандемією СOVID-19 підприємство не залишилось осторонь — оперативно було розроблено, виготовлено і реалізовано дезинфікуючі рамки та шахти в кількості 45 шт. на суму 0,4 млн грн.

За підсумками візиту на підприємство, голова ОДА порекомендував купувати та використовувати саме вітчизняне обладнання.
Перебуваючи на полігоні ТПВ, Сергій Борзов оглянув хід будівництва сміттєсортувального комплексу.

Варто зазначити, що міський полігон ТПВ введений в експлуатацію в 2012 році. Загальна потужність полігону — майже 300 тис. тонн.

Площа ділянки становить 5 га, з них під складування ТПВ — 4,14 га. Проєктно-кошторисна документація затверджена в установленому законодавством порядку. Загальна вартість проєкту — 14 505 000 гривень.

Проєктом передбачається модернізація існуючої смітттєсортувальної лінії, будівництво металевого ангара, розміром 15 на 33 метри під існуючу сортувальну лінію твердих побутових відходів, на території раніше побудованого полігону, будівництво піднавісу для відсортованого скла і зведення адмінбудівлі.

Для того, аби завершити будівництво сміттєсортувального комплексу, необхідно замість передбачених 5 млн грн, ще 2 млн грн, через зміну залишкової вартості. Відтак, керівник регіону пообіцяв сприяння у виділенні 7 млн грн з обласного екофонду.

Голова ОДА зауважив, що для виділення коштів з обласного екологічного фонду обов’язковим є співфінансування з міської і районної ради. Відтак, необхідно отримати відповідне рішення сесій Барської міської та районної рад.

«Допоможемо добудувати смітттєсортувальний комплекс саме цього року», — запевнив Сергій Борзов.