Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 4751
Вчора 14120
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 95032
За цей місяць 333436
За минулий місяць 266713
За весь час 5588853
Президент України перебуває з офіційним візитом у Словаччині
Правила розумного карантину. Чистота інформації
27 Липня 2020
З метою виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації № 3 від 22.07.2020 «Про посилення заходів профілактики щодо захворювання тварин на сказ» за ініціативи Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області у зв’язку із  загостренням  епізоотичної ситуації щодо сказу на території області,  27 липня 2020 року відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Барській райдержадміністрації щодо  посилення заходів з профілактики та недопущення занесення і розповсюдження захворювання тварин на сказ території Барського району. Вів зібрання заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Микола Мандрика. 

Заслухавши начальника Барського районного управління Головного управління ДПСС у Вінницькій області М. О. Іванова Державна надзвичайна протиепізоотична комісія:

ВИРІШИЛА:

1. Взяти до відома інформацію начальника Барського районного управління Головного управління ДПСС у Вінницькій області М. О. Іванова  про стан здійснення заходів щодо профілактики сказу.

2. Посилити контроль за імунізацією наявного поголів’я собак і котів в усіх населених пунктах Барського району та за виконанням заходів щодо оздоровлення у виявлених неблагополучних пунктах по сказу тварин. 

3. Провести заходи по зменшенню чисельності лисиць, щоб довести щільність її популяції в межах 0,5 - 1 гол. на 1000 га угідь, незалежно від термінів полювання. Біоматеріал від добутих лисів доставляти до місцевих державних установ ветеринарної медицини для подальшого дослідження на сказ.
     
4. Клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення коштів Барській райраді УТМР для організації профілактичних заходів проти сказу. Розробити та впровадити систему матеріального стимулювання мисливців.

5. Активізувати роботу по зменшенню кількості бродячих, безпритульних собак і котів на адміністративних територіях, особливо в місцях скупчення їх (ринки, заклади громадського харчування, сміттєзвалища, балки, лісопосадки, тощо), дотримуючись вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та «Про тваринний світ.

6. Посилити контроль за виконанням власниками домашніх тварин правил їх утримання.

7. Розглянути можливість створення в населених пунктах притулків для утримання безпритульних тварин.

8. Проводити заходи з благоустрою населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та інших місць харчування безпритульних тварин, посилити контроль за утилізацією відходів, що створюються в процесі життєдіяльності людини.

9. Вирішити питання щодо створення резервного запасу імунобіологічних препаратів для надання антирабічної допомоги населенню. Здійснювати контроль за умовами їх зберігання в лікувально - профілактичних закладах, на які покладено надання антирабічної допомоги. 

10. Посилити роз’яснювальну роботу серед населення (бесіди, лекції, виступи в пресі, по радіо, телебаченню та інтернет ресурсах) про небезпечність сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики й боротьби з ним.

11. Про проведену роботу інформувати заступника голови комісії - начальника Барського районного управління Головного управління ДПСС у Вінницькій області М. О. Іванова.