Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 8456
Вчора 16367
За цей тиждень 8456
За минулий тиждень 102061
За цей місяць 246861
За минулий місяць 266713
За весь час 5500885
Президент розпочав офіційний візит до Республіки Австрія
Правила розумного карантину. Чистота інформації
22 Липня 2020

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", яке введено в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 №87/2020, спеціалістами Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за участю органів місцевого самоврядування, проводяться обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення населених пунктів району.

Станом на 21 липня 2020 року проведено обстеження 2 об’єктів водовідведення та 23 об’єктів водопостачання: 16 комісійних, в т.ч. 5 об’єктів централізованого та 11 об’єктів децентралізованого водопостачання та 7 позапланових, в т.ч. 6 об’єктів централізованого та 1 об’єкт децентралізованого водопостачання. На 9 об’єктах виявлялись порушення санітарного законодавства, що становить 39,1 % від усіх обстежених, основними з яких є:

• на централізованих водогонах - потребує поновлення радіаційний паспорт (2 об’єкти); огородження зони санітарної охорони I поясу суворого режиму з порушенням вимог (3 об’єкти); не розроблені графіки проведення періодичних лабораторних досліджень (5 об’єктів); не проводиться періодичний лабораторний контроль (5 об’єктів); відсутні журнали обліку аварійних ситуацій (3 об’єкти); 

• на об'єктах децентралізованого водопостачання - частина громадських криниць не огороджені або потребують ремонту огорожі, кришки, дашки, відсутні лавки; не проводиться періодична очистка та дезінфекція громадських криниць; не здійснюється періодичний лабораторний контроль питної води.

За результатами обстежень керівникам підприємств та сільським головам підготовлено 1 припис, 3  рекомендаційних листи, 5 розпоряджень щодо усунення виявлених порушень та  недоліків, складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення. В органи місцевої влади направлені відповідні інформаційні листи, пропозиції щодо упорядкування зон санітарної охорони джерел водопостачання, приведення в належний санітарно-технічний стан водопровідних мереж та споруд, дотримання кратності лабораторного контролю питної води тощо.

На об’єктах водопостачання для лабораторних досліджень відібрано 55 зразків питної води: 39 зразків з централізованої мережі та 16 зразків з децентралізованих джерел водопостачання. По питній воді централізованого  водопостачання відхилення виявлено в 15 зразках: за мікробіологічними показниками - 14, що становить 35,8 %, по санітарно-хімічним показникам - 5, що становить 12,8 %. По воді децентралізованого водопостачання відхилення виявлено в 13 зразках: за мікробіологічними  показниками - 13, що становить 81 % , по санітарно-хімічних показниках - 6, що становить 37,5 %. За результатами невідповідності якості питної води  органам місцевої влади направлено відповідні рекомендаційні листи.

В період підготовки до відновлення роботи під час карантину дошкільних навчальних закладів, в поточному році, з централізованої мережі міста Бар було відібрано 3 проби води на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, із них 3 не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками – виявлені загальні коліформи. За результатами невідповідності якості питної води  органам місцевої влади направлено відповідні рекомендаційні та інформаційні листи. Після проведених заходів керівниками закладів представлено результати повторних досліджень, якість води в яких відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини».


Барське районне управління ГУ ДПСС у Вінницькій області