Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 35
Вчора 7866
За цей тиждень 0
За минулий тиждень 46546
За цей місяць 84996
За минулий місяць 247663
За весь час 4808128
Тести імуно-ферментного аналізу (ІФА) на COVID-19 тепер можна зробити в Барській ЦРЛ
03 Червня 2020

Сезон збирання для заготівлі та переробки грибів є досить тривалим та триває починаючи з ранньої весни (сморчки) і закінчуючи пізньою осінню (маслюки, опеньки, гливи тощо). Досвідчені грибники знають, що в травні-червні з'являється чимало грибів в лісах та на узліссях, на лугах та пасовищах, в садах тощо. Але чи всі вони є безпечними для вживання?

У Вінницькій області за минулий рік було зареєстровано 10 випадків отруєння дикорослими грибами. В лікарні опинилося 18 дорослих та 1 дитина, летальних випадків зареєстровано не було.

В поточному році вже є одна підозра на гостре отруєння грибами. Враховуючи дощову погоду і сприятливі умови для росту грибів, з метою запобігання отруєнь дикорослими грибами, рекомендуємо вживати штучно вирощені печериці та гливи, що реалізують в магазинах або ж на спеціалізованих ринках, де здійснюється ветеринарно-санітарний контроль. В жодному разі не купувати гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках.

Якщо ви, все ж таки, відправились до лісу збирати гриби, необхідно знати наступне:

• ніколи не збирайте невідомі вам гриби і якщо гриб викликає хоч найменші сумніви, то краще його позбутися;

• не збирайте старі, перезрілі або дуже молоді гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки;

• не збирайте гриби, що ростуть поблизу промислових підприємств, шосейних і залізничних доріг, сміттєзвалищ, - вони накопичують радіоактивні та токсичні речовини, в т.ч. солі важких металів;

• не беріть до рук отруйні гриби та не збирайте гриби, які ростуть поруч з отруйними;

• не використовуйте поліетиленові пакети для збору грибів;

• уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

• не вживайте сирі, червиві, ослизлі й зіпсовані гриби;

• якщо не вдалося одразу їх приготувати, необхідно зберігати гриби в холодильнику, але не більше доби;

• перед приготуванням гриби необхідно добре промити та відварити декілька разів у підсоленій воді (зливати відвар, бо він є найнебезпечнішим) щонайменше тричі, протягом 30 хвилин;

• готові страви з грибів слід вживати в день приготування або зберігати до наступного дня в холодильнику і обов’язково в емальованому чи керамічному посуді;

• не давайте гриби дітям до 12 років, вагітним та жінкам, що годують грудьми, людям похилого віку, людям з захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Якщо після споживання грибів ви раптом стали почувати себе погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, біль у животі, галюцинації) - негайно зверніться за медичною допомогою!