Архів новин
«   »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Сьогодні 6277
Вчора 7327
За цей тиждень 21014
За минулий тиждень 50336
За цей місяць 6277
За минулий місяць 224679
За весь час 3998149
22 Січня 2020

Шановна громадо району!  
 
Щиро вітаємо вас із Днем Соборності України!

Проголошення на Софійському майдані Києва 22 січня 1919 року вікопомних слів Акта Злуки: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України» стало однією з найважливіших і найвизначніших подій у багатовіковій історії українського народу.

Об’єднанню Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Україну передувало проголошення IV Універсалом Української Центральної Ради 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки - першої української держави у ХХ столітті.

У ті нелегкі часи, в умовах війни, перед загрозою іноземного вторгнення українці по обидва береги Збруча знайшли сили для єдності та згуртованості, про що засвідчив Акт Злуки, від якого, попри те, що за кілька місяців українська державність впала під навалою більшовизму, проліг відлік новітнього літочислення України. 

Виклики, які знову постали перед Україною, спонукають всіх нас об’єднатися заради спільної мети: як і колись, так і тепер український народ відстоює ідею єдності, соборності та територіальної цілісності своєї держави.

Це наш священний обов’язок перед усіма поколіннями, які поклали своє життя заради цієї великої мети. Впевнені, що разом нам вдасться вистояти і перемогти, подолати всі труднощі та побудувати правову європейську Українську державу з високим рівнем життя.

Нехай же це свято соборно з´єднає і зблизить усіх нас у щирому прагненні миру й процвітання нашій Вітчизні, добра і благополуччя українському народові!

Слава Україні! Слава її Героям – борцям за вільну і соборну Українську державу!


Голова райдержадміністрації                                 Голова районної ради
Євгеній ДУБОВИЙ                                                   Михайло ПІДДУБНИЙ