Спеціалісти Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області продовжують проводити комісійні моніторингові обстеження щодо дотримання обмежувальних заходів та вимог протиепідемічного режиму в умовах карантину.
 
Відповідно до статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється.
Сезон збирання для заготівлі та переробки грибів є досить тривалим та триває починаючи з ранньої весни (сморчки) і закінчуючи пізньою осінню (маслюки, опеньки, гливи тощо). Досвідчені грибники знають, що в травні-червні з'являється чимало грибів в лісах та на узліссях, на лугах та пасовищах, в садах тощо. Але чи всі вони є безпечними для вживання?
 
Відповідно до ст.40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, на виконання п.2  Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню  на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» головним державним санітарним лікарем МОЗ України прийнято ряд постанов, що затверджують тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у різних сферах життя.
Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Барського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 27 лютого розпочато  інформаційну кампанію з протидії проникненню коронавірусу.
У відповідності до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» насінництво та розсадництво є одним з напрямків органічного виробництва. 
25 лютого відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації щодо посилення заходів з недопущення занесення та розповсюдження захворювання свиней на африканську чуму на території Барського району.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє, що, згідно з результатами досліджень випробувального центру Вінницької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, встановлено діагноз на африканську чуму свиней в ТОВ «Агро-Астра» с.Коровайна Немирівського району Вінницької області.
З метою отримання насіння перехреснозапильних культур з високими сортовими якостями необхідно при їх вирощуванні дотримуватися норм просторової ізоляції, щоб захистити посіви від запилення іншими видами, сортами та гібридами цих сільськогосподарських культур.
31 січня голова районної державної адміністрації Євгеній Дубовий провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.